چهارمین فستیوال آهوانه
برای دیدن جدول زمانبندی اجرای نمایش ها اینجا را کلیک کنید
 
 
به دلیل رحلت آیت الله واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی ؛هفته پایانی چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به زمان دیگری موکول شد
مرتضی عطاریان ،دبیر چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه گفت : به دلیل ارتحال آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی هفته پایانی فستیوال آهوانه به زمان دیگری موکول شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، دبیر فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه ضمن عرض تسلیت به جامعه ی هنری گفت : به دلیل رحلت حضرت آیت ا... واعظ طبسی تولیت عظمای آستانقدس رضوی و نماینده محترم ولی فقیه و نیز اعلام عزای عمومی , هفته پایانی این فستیوال شامل نمایش های  روزی روزگاری , ابرهای بادکنکی , راه طولانی سلام , تولدت مبارک و همچنین نشست تخصصی فستیوال با حضور سرکار خانم مرضیه برومند برگزار نمی شود.
وی افزود : امیدواریم در بهار آینده و در فرصتی مناسب با اجرای چهار نمایش باقیمانده فستیوال  دوباره میهمان  کودکان و نوجوانان شهرمان باشیم .
چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه از 12 بهمن آغاز شد و تا تاریخ 14 اسفند شش تئاتر هتل ، لی لی حوضک ، بچه ی تابستان ، گل پری ، اتوبوس عمورحیم و روزی که پرویز رفت در این فستیوال به روی صحنه رفت .
 
 
 
 
 
 " روزی که پرویز رفت " از فردا در آهوانه به روی صحنه می رود
نمایش روزی که پرویز رفت به نویسندگی و کارگردانی سید جواد رحیم زاده از فردا در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به روی صحنه می رود .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، نمایش روزی که پرویز رفت از تولیدات مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره)   از فردا به مدت چهار روز در فستیوال آهوانه به روی صحنه خواهد رفت .
 
 
 
خداحافظی " اتوبوس عمو رحیم " از آهوانه
روز گذشته و در سیزدهمین روز آهوانه ، نمایش "اتوبوس عمو رحیم" ازهمدان  با پنج اجرا میزبان کودکان و نوجوانان مشهد بود .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، نمایش عروسکی اتوبوس عمو رحیم که سال گذشته چندین عنوان در جشنواره رضوی کسب کرده بود روز گذشته با چهار اجرا برای مدارس و یک اجرا برای عموم از آهوانه جدا شد.
 
 
 
گزارش تصویری نمایش  اتوبوس عمو رحیم
چهارمین آهوانه

 
 
در حاشیه چهارمین فستیوال تئاتر کودک  و نوجوان آهوانه
پورقاسمی : کمبود اعتبارات مانع اصلی ترقی و پیشرفت آثار نمایشی در شهرستان هاست

گل پری برخواسته از افسانه های کهن ایرانی است ، دختری که برای پیدا کردن برادرانش راهی سفر می شود و در این مسیر با کش و قوس های فراوانی روبرو می شود .
محسن پور قاسمی نویسنده و کارگردان این نمایش که خود تحصیلکرده ادبیات نمایشی است و حدود 60 در صد از تولیدات خود را ازمیان افسانه های ایرانی انتخاب کرده ، معتقد است : افسانه های کهن ایرانی تاثیر بهتری روی بچه ها می گذارند .
 
 
آهوانه در تقویم کاری تئاتری های استان
سید جواد رحیم زاده چهره نام آشنای تئاتر خراسان ، صبح روز سه شنبه مهمان آهوانه بود تا به تماشای تئاتر " گل پری" بنشیند .
وی درگفتگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستانقدس رضوی گفت : پورقاسمی کارگردانی است که مخاطبش را می شناسد و می داند چگونه می تواند نمایشی جذاب برای بچه ها تولید کند ، نحوه شروع نمایش را می داند و می تواند به نحوی به نمایش ادمه دهد که مخاطب خسته نشود و بتواند پیامش را به خوبی منتقل کند . پورقاسمی کارگردانی ،کاربلد است .
 
 
 
 
 
 
 
چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه ؛
آهوانه با دو تئاتر از همدان میزبان کودکان و نوجوان خواهد شد
   
 
چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه  با نمایش گل پری و اتوبوس عمو رحیم  از همدان در دو روز آینده کار خود را مجددا آغاز خواهد کرد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، چهارمین آهوانه که به دلیل ایام سوگواری حضرت زهرا سلام ا.. علیها تعطیل بود در دو روز آتی و با دو نمایش گل پری و اتوبوس عمو رحیم به نویسندگی و کارگردانی محسن پورقاسمی از همدان ،  میزبان کودکان و نوجوانان خواهد بود .
 
 
 
"بچه ی تابستان " میزبان تئاتری های مشهد شد
نمایش "بچه ی تابستان" به کارگردانی رضا حسینی و نویسندگی زنده یاد حسن حامد در آخرین اجرای خود میزبان هنرمندان تئاتر شهر بود .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، پرونده نمایش بچه ی تابستان با آخرین اجرا که درحضور هنرمندان تئاتر شهر برگزار شد  در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه پایان یافت .
 
 
 
 
 
 
 رضا حسینی : آهوانه را به خاطر مخاطبانش دوست دارم

" بچه ی تابستان " نوشته ی زنده یاد حسن حامد به کارگردانی رضا حسینی این روزها در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) به روی صحنه می رود .
 
 
 
 
 
 
 چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه از یک شنبه مهمان بچه ی تابستان خواهد بود
بچه تابستان به نویسندگی زنده یاد حسن حامد و کارگردانی رضا حسینی از روز یک شنبه 25 بهمن در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به روی صحنه خواهد رفت .
 
 
 
 ضیافت عروسکها در روز برفی آهوانه
روزهای میانه زمستان در هوای سرد و برفی مشهد، چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه روز چهارشنبه گرم و پر مخاطبی  را پشت سر گذاشت. رضا حسینی رئیس اداره هنرهای نمایشی استان، جواد محمد زاده، مهدی سیم ریز ، علی اکبر حلیمی، جواد رحیم زاده و جمعی از هنرمندان هنرهای نمایشی در کنار کودکان و نوجوانان در میانه برگزاری چهارمین فستیوال به تماشای نمایش عروسکی "لی لی لی لی حوضک"  به نویسندگی فاطمه شیرزاده و کارگردانی محبوبه پاداش نشستند.
 
 
 
 
 
 
گزارش تصویری

نمایش لی لی لی لی حوضک
به کارگردانی محبوبه پاداش
زمان اجرا : 18 الی 21 بهمن
 
 
نمایش " لی لی لی لی حوضک " از فردا در چهارمین آهوانه به روی صحنه می رود
نمایش " لی لی لی لی حوضک " به عنوان دومین نمایش  در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه از فردا در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) به روی صحنه می رود .
 
 
 
حضور پیشکسوتان تئاتر خراسان در آخرین روز اجرای نمایش هتل
نمایش هتل در آخرین روز اجرای خود در فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه مورد  استقبال شایان توجه مردم منطقه و جامعه ی هنری قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، نمایش هتل به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز اولین نمایشی بود که در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه در چهار روز متوالی به روی صحنه رفت ؛این نمایش  پنج شنبه گذشته ، در آخرین روز اجرای خود که در حضور اساتیدی چون حسین طاهری ، رضا کمال علوی ، جواد محمد زاده و ... به روی صحنه می رفت   با استقبال شایان توجه مخاطبین در دو اجرای آخر خود مواجه شد به نحوی که به درخواست دبیر فستیوال یک اجرا خارج از برنامه نیز برگزار شد .
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نگاهی به نمایش "هتل " در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه
 
نمایش "هتل " به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز اولین نمایشی است که در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به روی صحنه رفت .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، داستان "هتل" دریکی از هتل های اطراف حرم اتفاق می افتد دو زائر شهرستانی مهمان هتل شده اند ، همزمان بازرسان قلابی سازمان هتل ها نیز برای اقامت در هتل اتاق رزرو می کنند . ..
 
 
 
 
 
پس از نشست خبری و با اجرای تئاتر هتل ؛ زنگ چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان " آهوانه " به صدا درآمد
چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه ؛ بیش از 18 هزار کودک و نوجوان را به مهمانی فراخواند .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، امروز و لحظاتی پس از برگزاری نشست خبری با حضور علی ثابت نیا مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مهدی سیم ریز معاونت هنری ومرتضی عطاریان مدیر مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) و دبیر فستیوال ، چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) آغاز شد .
هتل به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز اولین نمایش چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه است که برای چهار روز پیاپی و هر روز در چهار سئانس به روی صحنه خواهد رفت .
 
 
 
 
 
 
فراخوان پذیرش نمایش نامه های دینی در حوزه کودک و نوجوان

فراخوان پذیرش نمایش نامه های دینی با اولویت نمایش عروسکی در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره ) اعلام شد .

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مرتضی عطاریان با اعلام این خبر گفت : مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) جهت تولید نمایش های کودک و نوجوان در سال 94 از نویسندگان و کارگردانان تئاتر جهت ارائه طرح نمایشی و یا نمایشنامه دعوت به عمل می آورد .
مسول مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) افزود : طرح های پیشنهادی بایستی پیرامون سیره و معارف رضوی ، مفاهیم اخلاقی ، تربیتی و دینی باشد .
وی تصریح کرد ، متقاضیان می بایست تا پایان اردیبهشت نسبت به ارائه آثار خود اقدام نمایند .

نتیجه ارزیابی آثار متعاقبا اعلام و با صاحبین آثار برگزیده قرار داد تولید و اجرا در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه منعقد خواهد شد .