نگاهی به نمایش "هتل " در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه

 نگاهی به نمایش "هتل " در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه

نمایش "هتل " به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز اولین نمایشی است که در چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به روی صحنه رفت .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، داستان "هتل" دریکی از هتل های اطراف حرم اتفاق می افتد دو زائر شهرستانی مهمان هتل شده اند ، همزمان بازرسان قلابی سازمان هتل ها نیز برای اقامت در هتل اتاق رزرو می کنند . ..
با نگاهی به نمایش هایی که مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است می توان دریافت آنچه برای انتقال غیر مستقیم مفاهیم حائز اهمیت است استفاده از ابزارهای بروز و جذاب مانند طراحی صحنه مناسب ، لباس مناسب ، استفاده از نور و رنگ ، دیالوگ های خوب ، ریتم مناسب  و شکل فانتزی اثر است و اینهمه را می توان در نمایش هتل " به وضوح دید .
مهدی سیم ریز نویسنده و کارگردان این نمایش که اکنون در مراحل اولیه تولید یک نمایش دینی برای بزرگسالان است معتقد است برای ارتباط با مخاطب کودک و نوجوان و انتقال مفهوم به این گروه باید از فانتزی همراه با رگه هایی از کمدی متناسب با سن کودک کمک گرفت و مخاطب کودک و نوجوان را با خود همراه کرد .
سایر عوامل در این نمایش عبارتند از : بازیگران : مینا قهرمانی ، زهرا ناوشکی ، فاطمه حسن زاده ، سحر حسن زاده ،‌سید وحید حمیدزاده و مرتضی قربانی ، دستیار کارگردان : مرتضی قربانی ، طراحی صحنه : لیلا بحری و وحید حمیدزاده ، طراح لباس : هانیه بنکداران ، انتخاب موسیقی : سمیه قائمی
نمایش هتل در هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی " ضامن آهو" توانست چندین عنوان را از آن خود کند ؛ جایزه دوم نویسندگی و کارگردانی برای مهدی سیم ریز  ،‌بازیگری اول زن : مینا قهرمانی  ، بازیگری دوم زن : زهرا ناوشکی  ، تقدیر بازیگری زن : فاطمه حسن زاده  ، طراحی صحنه : لیلا بحری و وحید حمیدزده و طراحی پوستر و بروشور : لیلا بحری .
  "هتل " از اولین روز فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به مدت چهار روز شانزده اجرا در فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه خواهد داشت .
 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۳