آغاز به کار دومین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه»

 آغاز به کار دومین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه»
دومین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه»، با اجرای نمایش «مهمان غار»، در مجتمع فرهنگی هنری امام‌خمینی(ره) مشهد، آغاز به کار کرد.‎
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، مسئول مجتمع امام خمینی(ره) با اعلام این خبر گفت: دومین فستیوال تئاتر «آهوانه»، با هدف ترویج فرهنگ رضوی، ارائه الگو در حوزه هنر دینی و حمایت از آثار تولیدشده در این زمینه، از امروز صبح  با اجرای نمایش «مهمان غار» ، به کارگردانی علی اکبر حلیمی، آغاز شد و تا 19 اسفند برای رده‌های سنی ب و ج ادامه دارد.
مرتض عطاریان افزود: این فستیوال به طور غیررقابتی برگزار خواهد شد و آثار به نمایش در آمده در آن برگزیده آثار تولید شده در حوزه کودک و نوجوان امسال است.
دبیر فستیوال تئاتر «آهوانه» با تاکید بر نیاز به آموزش و تاثیر نقد در پیشرفت  تئاتر کودک و نوجوان، عنوان کرد: در حاشیه فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه»، جلسات نقد و بررسی آثار با حضور هنرمندان مطرح و عوامل نمایش ها برگزار خواهد شد .
مسئول مجتمع امام خمینی(ره) ابراز امیدواری کرد که با تداوم این فستیوال در سال‎های آینده با حمایت‎های بی‎دریغ موسسه آفرینش‎های هنری آستان قدس رضوی، خلأ تئاتر حرفه‎ای کودک و نوجوان در شهر مشهد پر شود.
شایان ذکر است اجرای ویژه هنرمندان این نمایش (مهمان غار) همراه با جلسه نقد و بررسی ، یکشنبه 4 اسفند ماه، ساعت 18  در محل آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی–هنری امام خمینی برگزار می شود.
 
تاريخ: ۱۳۹۲/۱۲/۳