به مناسبت دهه کرامت؛ رواق کتاب حرم مطهر حضرت رضا(ع) میزبان شاعران انجمن ادبی رضوی شد

  به مناسبت دهه کرامت؛ رواق کتاب حرم مطهر حضرت رضا(ع) میزبان شاعران انجمن ادبی رضوی شد

به مناسبت دهه کرامت، جلسه هفتگی انجمن ادبی رضوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در رواق کتاب حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شد. 

 این جلسه با حضور جمعی از شاعران آیینی پیشکسوت و جوان انجمن ادبی رضوی و همچنین زائران اهل شعر و ادب و در آستانه میلاد باسعادت امام هشتم(ع) بعدازظهر دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 در رواق کتاب در صحن قدس بارگاه ملکوتی رضوی برپا شد. 
شماری از اعضای انجمن ادبی رضوی حاضر در این محفل ادبی شعرهای آیینی به ویژه رضوی خود را در قالب‌های مختلف خواندند که توسط استادان و شاعران پیشکسوت انجمن مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
از جمله این شاعران می‌توان از محمدتقی فتوت، ابوالقاسم جلیلیان مصلحی، سیدمسلم موسوی، سیدفضل الله قدسی، ناصر عرفانیان، رضا رحیمی عنبران، محسن ظهوریان، حسینعلی علی اصغری جوینی، محمدجواد منوچهری، رحمت الله تونی، علی بخشی، یارمحمد خدنگی، خلیل احمد پاداش، حسین شیرزاد، علی اکبر آل طاها، قاسم تجلی، روح الله راوی‌نیا، عبدالخالق کارگر و آقایان بنی اسدی، ذوالفقاری و خاوری و خانم خوشحال، نام برد. 
دکلمه‌خوانی توسط اسماعیلیان پسر نوجوان و معرفی مجموعه کتاب‌های «شمیم بهشت» از سوی علی اصغر دلیلی صالح دبیر جلسات انجمن ادبی رضوی، از دیگر برنامه‌های این جلسه در رواق کتاب بود. 
مجموعه کتاب‌های شمیم بهشت، دربردارنده گزیده شعرهای اعضای انجمن ادبی رضوی در گذشته است که به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گردآوری و به زیور چاپ آراسته شده است چنان‌که دفتر هفتم آن در سال 1398 روانه بازار نشر شد. 
انجمن ادبی رضوی از جمله انجمن‌های باسابقه کشور است که در حال حاضر جلسات آن با محوریت خوانش و نقد و بررسی شعرهای آیینی به همت این مؤسسه هر هفته دوشنبه‌ از ساعت ۱۷ در اتاق جلسات واقع در حرم مطهر رضوی، صحن پیامبر اعظم(ص)، باب الکاظم، طبقه سوم، روبروی آسانسور برپا می‌شود.
برگزاری نشست‌های تخصصی با دعوت از استادان و صاحب‌نظران حوزه شعر و ادب کشور، از دیگر برنامه‌های این جلسات در ادوار مختلف سال به شمار می‌آید.
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی در طول سال به ویژه در ایام مناسبتی با محوریت مکتب هنر رضوی اجرا می‌شود.
تاريخ: ۱۴۰۳/۲/۲۷