پوستر «انیس النفوس(ع)» ویژه دهه کرامت منتشر شد

 پوستر «انیس النفوس(ع)» ویژه دهه کرامت منتشر شد
به مناسبت دهه کرامت، پوستر «انیس النفوس(ع)» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی طراحی و منتشر شد.

مرجان جلالی کارشناس گرافیک مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی که طراحی این پوستر را برعهده داشت،  اظهار کرد: تایپوگرافی پوستر انیس النفوس(ع) با اقتباس از خط کوفی تزیینی انجام شده است. 
وی گفت: حدیثی از امام رضا(ع) با عبارت «امام، مونسی دلسوز، پدری مهربان و برادری همدل است» در این پوستر به چشم می‌خورد که از صفحه 198، جلد اول کتاب «الکافی» ذکر شده است.  
جلالی ادامه داد: در راستای ارتباط با محتوای این حدیث امام هشتم(ع) نیز عبارت «یا انیس النفوس» در میانه پوستر تایپوگرافی شده است. همچنین این پوستر به شعار محوری برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس رضوی یعنی «یا امام رضا(ع)، با شما سربلندیم» و عبارت «یا علی بن موسی الرضا(ع)» مزین است. 
وی تصریح کرد: این پوستر در ابعاد 50 در 70 سانتی‌متر چاپ شده است و در ایام میلاد حضرت رضا(ع) بین اهل هنر و معرفت توزیع می‌شود. 
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به منظور گرامیداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی گوناگون، آثار متنوعی همچون پوستر، موشن گرافیک، سرود، پادکست و...، با محوریت مکتب هنر رضوی در طول سال تولید می‌کند چنان‌که به مناسبت دهه کرامت امسال نیز آثار ارزشمندی تهیه شده است.
تاريخ: ۱۴۰۳/۲/۲۶