به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری دانشگاه هنر ایران؛ داوری آثار نخستین جشنواره هنری «گنجینه مِهر» به پایان رسید

  به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری دانشگاه هنر ایران؛ داوری آثار نخستین جشنواره هنری «گنجینه مِهر» به پایان رسید

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری دانشگاه هنر ایران، مرحله نهایی داوری آثار نخستین جشنواره هنری «گنجینه مِهر» با حضور هیئت داوران در مشهدمقدس برگزار شد.

محمد فنودی دبیر اجرایی نخستین جشنواره هنری گنجینه مهر اظهار کرد: پس از برگزاری مرحله نخست داوری آثار رسیده به جشنواره و انتخاب اولیه آثار در 18 فروردین 1403، مرحله نهایی داوری جشنواره پنجشنبه 13 اردیبهشت ماه در نگارخانه رضوان مشهد انجام شد.
وی ادامه داد: امیرمهدی حکیمی، محمدجواد استادی، علیرضا شیخی، علیرضا طاهری، محمد خزائی، محمد میرشفیعی و احمد عابدینی در مرحله پایانی داوری آثار رسیده به این جشنواره حضور داشتند. 
فنودی بیان کرد: در مجموع 450 اثر توسط 240 شرکت‌کننده به دبیرخانه جشنواره گنجینه مهر ارسال شده بود که با انجام مرحله نخست داوری آثار، 85 اثر امتیاز میانگین داوری را کسب کرده و به مرحله پایانی داوری راه‌ یافته بود. تمام این آثار رسیده به مرحله نهایی داوری در نمایشگاه جشنواره در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.
وی افزود: مرحله نهایی داوری جشنواره نیز با بررسی اصل آثار راه یافته به بخش نمایشگاه با حضور تمامی داوران انجام شد. بدین ترتیب براساس شاخصه‌ها و استانداردهای تعیین شده، آثار برتر در هر بخش جشنواره انتخاب شدند. مراسم اختتامیه آن نیز با معرفی برگزیدگان و تقدیر از آنان در دهه کرامت برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره گنجینه مهر گفت: این جشنواره با موضوع «هویت‌بخشی به اسباب زندگی با الهام از نمادهای رضوی» در چهار بخش؛ «نقشی برای زندگی»، «در جست‌وجوی هویت»، «محصولات هنری» و «طرح و ایده» اجرا شد. 
وی خاطرنشان کرد: فراخوان این جشنواره در راستای کشف استعدادها، محصولات و ایده‌ها با توجه به گنجینه عظیم هنری در آستان قدس رضوی به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری دانشگاه هنر در آذرماه سال 1402 اعلام شده بود.
تاريخ: ۱۴۰۳/۲/۱۶