به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ اهدای چهارمین نشان زرین مکتب هنر رضوی در ششمین جشنواره بین‌المللی شعر «اشراق»

  به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ اهدای چهارمین نشان زرین مکتب هنر رضوی در ششمین جشنواره بین‌المللی شعر «اشراق»

مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، چهارمین نشان زرین و جایزه ویژه مکتب هنر رضوی خود را در ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه «اشراق» به فاطمه معصومه شریف اهدا کرد. 

این نشان زرین و جایزه ویژه آن در آیین پایانی ششمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق که نیمه اسفندماه با حضور امیرمهدی حکیمی مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، محمدجواد استادی مدیر کلان پروژه مکتب هنر رضوی این مؤسسه و جمعی از مسئولان، فرهیختگان و شعرای حوزه علمیه کشور در سالن همایش‌های غدیر قم برگزار شده بود، اعطا شد.
مدیر کلان پروژه مکتب هنر رضوی با تأکید بر این‌که شعر، از جمله حوزه‌هایی است که پیوند جدی با فرهنگ و معارف دینی و رضوی دارد، در این خصوص اظهار کرد: این مؤسسه ضمن مشارکت در برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق که جمعی از شعرای حوزوی آثار خود را به آن ارسال کرده بودند، اقدام به اهدای چهارمین نشان زرین مکتب هنر رضوی خود به یکی از شاعران در اختتامیه جشنواره کرد.
استادی افزود: در این راستا، مجموعه آثار رسیده به ششمین دوره این جشنواره توسط تیمی از کارشناسان منتخب مؤسسه که در حوزه شعر در مشهدمقدس نیز شناخته شده هستند، مورد داوری قرار گرفته بود و با توجه به شاخص‌های مورد نظر، بهترین اثر در حوزه شعر رضوی در این جشنواره انتخاب شده بود. بدین ترتیب این نشان زرین و جایزه نقدی آن به فاطمه معصومه شریف به پاس تلاش‌هایش در این حوزه تقدیم شد.
 

انگیزه‌بخشی به هنرمندان برای تولید آثار رضوی 
همچنین مشاور مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: در واقع، این مؤسسه در راستای انجام مأموریت خود که ترویج فرهنگ و معارف رضوی با زبان هنر است، در ذیل منظومه مکتب هنر رضوی اقدام به طراحی مجموعه‌ای از اقدامات مختلف کرده است.
وی ادامه داد: انجام فعالیت‌های پژوهشی، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف، تولید آثار هنری و محصولات در حوزه سوغات زائر، برگزاری نشست‌های اندیشگانی و تعریف پروژه‌های مشترک با همکاری سایر نهادها با رویکرد میان رشته‌ای، از جمله اقدامات این مؤسسه در راستای تحقق هدف مورد نظرش به شمار می‌آید.  
استادی گفت: در این میان، ایجاد جریان در بین هنرمندان و انگیزه‌بخشی برای حرکت جریان هنری کشور به سمت تولید آثار هنری رضوی، یکی از سیاست‌های این مؤسسه در ذیل مکتب هنر رضوی است. بر این اساس طراحی نشان زرین و جایزه ویژه مکتب هنر رضوی مد نظر قرار گرفته تا در جشنواره‌های مختلف و رویدادهای هنری مهم با اهدای این جایزه متمایز، انگیزه لازم در جریان هنری کشور برای تولید آثار هنری رضوی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی امیدوار است بتواند با همکاری و تعامل‌های بیشتر این رویکرد جریان‌ساز را بیش از گذشته در کشور تقویت کند. 
شایان ذکر است، نخستین نشان رزین مکتب در اختتامیه چهاردهمین جشنواره «کتاب سال سلام» ویژه کودک و نوجوان به سپیده خلیلی، دومین نشان زرین این مکتب نیز در آیین پایانی دومین جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» به فرشید احمدپور و سومین نشان نیز به محمدناصر آیینه‌چیان در اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجردر زمستان سال جاری اهدا شده بود
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۲/۲۰