مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: خلاقیت و طراحی، بارزترین ویژگی محصولات هنری رضوی «مهر» است

  مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: خلاقیت و طراحی، بارزترین ویژگی محصولات هنری رضوی «مهر» است


مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: خلاقیت و طراحی، بارزترین ویژگی‌های محصولات هنری رضوی «مهر» مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی است. 

سیدمجید پوراحمدی ضمن ابراز خرسندی از بازدید از فروشگاه شماره سه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در هتل قصر الضیافه مشهد که با همراهی امیرمهدی حکیمی مدیرعامل این مؤسسه و محمد حسین‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بعدازظهر پنجشنبه 17 اسفند ماه انجام شد،  اظهار کرد: از دیدن گستردگی و تنوع فعالیت‌های مؤسسه در حوزه تولید محصولات هنری بسیار شگفت‌زده شدم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: همچنین بسیار امیدوار شدم که بتوانیم با هم‌افزایی با این مؤسسه اقدامات بزرگتری در حوزه‌های مختلف توسعه و ترویج فرهنگ‌های مذهبی انجام دهیم. 
وی با تأکید بر این‌که تنوع و تمرکز در تولید محصولات هنری مهر نتیجه ایده‌پردازی و خلاقیت در این مؤسسه است، بیان کرد: بی‌شک هنر یکی از بهترین شیوه‌های انتقال فرهنگ و تمدن است و این مؤسسه به شیوه بسیار هنرمندانه در این حوزه کار کرده است. 
پوراحمدی با اشاره بر اهمیت وجود یکی از فروشگاه‌های محصولات هنری رضوی در یک هتل در جوار حرم مطهر حضرت رضا(ع) افزود: این محصولات بهترین جلوه فرهنگ و هنر ایران است و زائران غیرایرانی با بازدید از این آثار می‌توانند با فرهنگ و تمدن مذهبی و شیعی کشورمان آشنا شوند.
 

ضرورت همکاری مشترک در سال آینده 
وی گفت: امیدوارم با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق اعتباری هنر و مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ابتدای سال آینده، بتوانیم ظرفیت‌های هنری موجود در این مؤسسه و صندوق را در کنار یکدیگر آورده و شاهد انجام همکاری‌ها و برگزاری رویدادهای مشترک باشیم. 
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خاطرنشان کرد: آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای این مؤسسه در مسیر پیش روی آن دارم و امیدوارم بتواند در این مسیر موجب گسترش و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ رضوی شود. 
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با محوریت مکتب هنر رضوی فعالیت می‌کند و محصولات هنری خود را با عنوان مهر و شعار امتداد زیارت تا خانه‌های مردم در چهار فروشگاه به زائران و مجاوران عرضه می‌کند. همچنین سامانه برخط فروش محصولات این مؤسسه به نشانی اینترنتی www.aqartshop.com در دسترس عموم قرار دارد.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۲/۱۸