با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ آیین گرامیداشت شهید علیرضا توسلی(ابوحامد) در مشهد برگزار می‌شود

  با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ آیین گرامیداشت شهید علیرضا توسلی(ابوحامد) در مشهد برگزار می‌شود

با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، آیین گرامیداشت شهید علیرضا توسلی(ابوحامد) و جشن امضای چاپ هشتاد و پنجمین کتاب «خاتون و قوماندان» در مشهدمقدس برگزار می‌شود. 

 این مراسم با مشارکت تعدادی از نهادهای فرهنگی و هنری خراسان رضوی با حضور ام‌البنین حسینی همسر فرزانه شهید، خانواده‌های معزز شهدای فاطمیون و جمعی از اهالی هنر و رسانه و مسئولین فرهنگی استان، شنبه 19 اسفند 1402 از ساعت 13 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد واقع در بلوار هفت تیر، میدان هشتم شهریور، برپا خواهد شد. 
رونمایی از تولیدات جدید از کتاب خاتون و قوماندان شامل نسخه صوتی کتاب و ترجمه کتاب به سه زبان پشتو، ترکی آذری و اردو، از جمله برنامه‌های این آیین گرامیداشت است. 
کتاب خاتون و قوماندان، روایتگر زندگی ام‌البنین حسینی همسر شهید علیرضا توسلی فرمانده لشکر فاطمیون است که توسط مریم قربان‌زاده نوشته و از سوی انتشارات ستاره‌ها به زیور چاپ آراسته شده است. این اثر ارزشمند به تقریظ مبارک رهبر معظم انقلاب نیز مزین شده است. 
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه‌بر اجرای برنامه‌های متنوع ادبی و هنری با محوریت مکتب هنر رضوی در برگزاری برنامه‌های متعدد مرتبط نیز با سایر نهادهای کشور مشارکت دارد.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۲/۱۸