با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ شب شعر جشنواره «اشراق» در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی مشهد برگزار می‌شود

  با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ شب شعر جشنواره «اشراق» در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی مشهد برگزار می‌شود

شب شعری در آستانه برگزاری اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه «اشراق» با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و اداره فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مشهدمقدس برگزار می‌شود.

 این شب شعر به عنوان محفل شاعران حوزه علمیه مشهد با حضور اهل شعر و ادب، شنبه 12 اسفند 1402 از ساعت 18 تا 20 در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی واقع در طبقه دوم این مرکز به نشانی مشهد، چهارراه خسروی، به سمت چهارراه شهدا، نبش شارستان آیت‌ا‌‌لله واعظ طبسی، برپا خواهد شد. 
فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با هدف هویت‌بخشی به شعر دینی و شعر حوزه‌های علمیه در قالب کشف و پرورش و جهت‌دهی استعدادها و معرفی و تشویق استعدادهای برتر و معرفی چهره‌های حوزوی و غیرحوزوی که می‌توانند الگو و معیار باشند، در بخش‌های شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان، نوحه و سرود اعلام شده بود.
«شعر آزاد طلاب» موضوع عمومی و «هجو دنیای مدرن» نیز موضوع ویژه این جشنواره بود. شاعران حوزوی تا دهم بهمن ماه سال جاری فرصت ارسال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره داشتند. اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق نیز اسفندماه در قم برگزار خواهد شد. 
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه‌بر اجرای برنامه‌های متنوع ادبی و هنری با محوریت مکتب هنر رضوی همچون شب شعر و نشست ادبی در برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های متعدد مرتبط نیز با سایر نهادهای کشور مشارکت دارد. ششمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق، از جمله این جشنواره‌های مشارکتی مؤسسه به شمار می‌آید.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۲/۱۲