به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ ارادت‌ورزی خوشنویسان ساوجبلاغ با کتابت احادیث مهدوی در حرم مطهر رضوی

  به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ ارادت‌ورزی خوشنویسان ساوجبلاغ با کتابت احادیث مهدوی در حرم مطهر رضوی

همزمان با ایام ولادت حضرت صاحب الزمان(عج)، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ویژه برنامه «حصن حصین» با محوریت هم‌نویسی احادیث مهدوی با حضور جمعی از استادان برجسته انجمن خوشنویسان ساوجبلاغ در دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی برگزار شد.

محمد فنودی رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: این برنامه با هدف گرامیداشت ایام میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) و عید بزرگ نیمه شعبان با همکاری دارالقرآن کریم آستان قدس رضوی بعدازظهر دوشنبه هفتم اسفند 1402 در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) اجرا شد. 
وی ادامه داد: در این برنامه حصن حصین، شش استاد انجمن خوشنویسان شهرستان ساوجبلاغ استان البرز حضور داشتند که در مدت 4 ساعت به کتابت احادیث مهدوی به خط‌های نستعلیق، ثلث و نسخ پرداختند. 
فنودی گفت: این برنامه با حضور پرشور زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت رضا(ع) در دارالرقرآن کریم اجرا شد و مورد استقبال آنان نیز قرار گرفت. آثار خوشنویسی کتابت شده استادان نیز به زائران حاضر در برنامه اهدا شد. 
وی تصریح کرد: برنامه هم‌نویسی‌ حصن حصین، یکی از برنامه‌های باسابقه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استادان خوشنویس کشور و مشهد همچون هنرمندان مکتب هنر رضوان مؤسسه به ویژه در مناسبت‌های مذهبی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.  
شایان ذکر است، به همت این مؤسسه برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در طول سال به ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار می‌شود.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۲/۱۲