به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ نمایشگاه گروهی نگارگری «چشم بلورین» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

  به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ نمایشگاه گروهی نگارگری «چشم بلورین» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، ششمین نمایشگاه گروهی تذهیب، نگارگری و گل و مرغ هنرجویان مکتب هنر رضوان با عنوان «چشم بلورین» در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت. 

الهام بیک‌زاده مسئول هماهنگی برگزاری نمایشگاه چشم بلورین بعدازظهر شنبه 28 بهمن ماه در افتتاحیه این نمایشگاه در نگارخانه رضوان  اظهار کرد: 54 اثر منتخب تذهیب، نگارگری و گل و مرغ از آثار استاد رضا مهدوی هنرمند و مدرس برجسته مشهدی و 25 هنرجوی وی در مکتب هنر رضوان در ابعاد مختلف در نمایشگاه حاضر در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است. 
این بانوی هنرمند ادامه داد: پنجمین نمایشگاه چشم بلورین در سال 1398 برگزار شده بود و نمایشگاه حاضر ششمین نمایشگاه است و آثار آن نیز در طی چهار سال اخیر خلق شده است. 
وی افزود: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی به هنرجویان انگیزه خلق اثر می‌دهد به ویژه که بازخورد بسیار خوبی در جامعه هنری دارد و به معرفی هنرجویان نیز کمک می‌کند. 
بیک‌زاده گفت: نگارگری اصیل‌ترین هنر ایرانی است و سابقه دیرینه‌ای دارد و یک هنرجو باید حدود یک تا دو سال طراحی کار کند و سپس دوره‌های تذهیب و گل و مرغ را در کنار نگارگری فرا گیرد تا هنرش تکمیل شود. 
وی که بیش از 10 سال سابقه فعالیت در رشته نگارگری و تذهیب را دارد، تصریح کرد: متأسفانه هنر نگارگری هنوز به طور کامل در کشور شناخته نشده است و برای معرفی آن به افراد جامعه باید آثار استاد فرشچیان و نمونه آثار کتاب‌آرایی در گذشته را مثال بزنیم. 
این بانوی هنرمند افزود: در این میان، با توجه به حضور استادان برجسته حوزه نگارگری، تذهیب و گل و مرغ در مجموعه مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی شاهد فعالیت هنرجویان بسیاری در این حوزه در مشهد هستیم. 
آثاری از رضا مهدوی، الهام بیک‌زاده، نرگس تیموری، نادره نیکجو، گوهر احمدی، فریناز فرهنگی‌راد، حمید حسین‌زاده، منیره محمدی، مرضیه توکلی، محمدعلی اکبری، هما سالاری، فریده عرفانی، مریم زند، رضا امین‌آبادی، گیتی داوودی، بهناز مدرس‌پور، هاله حسینی یاسین، نوید بهنیا، عاطفه ابراهیمی، زهرا محمدی، سمیه میرزایی، ملیحه پارت نو، محمدحسین فولادی، الهام درواری، مریم پورافخم و اعظم اکبری، در این نمایشگاه قابل مشاهده است. 
شایان ذکر است، این نمایشگاه گروهی تذهیب، نگارگری و گل و مرغ تا پنجشنبه سوم اسفند 1402 در ساعات ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی ۱۷، شماره ۱۶ پذیرای هنردوستان است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۱/۳۰