تقدیر از آثار مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در جشنواره فیلم بسیج «اختران»

 تقدیر از آثار مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در جشنواره فیلم بسیج «اختران»

در پنجمین جشنواره استانی فیلم بسیج «اختران»، از منتخبی از آثار تولیدی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در 3 بخش «نماهنگ»، «پویانمایی» و «فیلم داستانی» تقدیر شد. 

 پنجمین جشنواره فیلم بسیج که در خراسان رضوی با نام «اختران» شناخته می‌شود، با هدف حمایت از آثار ارزشی و ایجاد فضای رقابت هنری میان فیلمسازان خراسانی در بخش‌های داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، یکصد ثانیه‌ای و فیلمنامه، از ۳ تا ۵ آبان 1402 در شهرستان سرخس برگزار شد. 
«ترجمان باران»، از جمله آثار تولیدی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بود که رتبه دوم بخش نماهنگ این جشنواره را از آن خود کرد. همچنین در این بخش 3 اثر «جان جهان»، «کریم‌آباد» و «آرام جان‌ها» مؤسسه شایسته تقدیر شناخته شدند. 
در بخش پویانمایی پنجمین جشنواره فیلم بسیج اختران نیز آثار «رنگین کمان» و «وصال» این مؤسسه به ترتیب رتبه‌های اول و دوم بهترین پویانمایی جشنواره را کسب کردند. 
همچنین عباس عباسی وزین کارگردان پویانمایی رنگین کمال رتبه اول کارگردانی و عدنان نصاری نویسنده پویانمایی وصال رتبه دوم نویسندگی این دوره جشنواره بسیج اختران را از آن خود کردند. از دو پویانمایی «کبوتر» و «درخت بادام» نیز در این جشنواره تقدیر شد. 
فیلم «خاموشی» اثر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نیز در بخش فیلم داستانی جشنواره توانست رتبه‌های برتر مختلفی را کسب کند که عنوان بهترین فیلم داستانی از جمله این رتبه‌ها بود. 
همچنین سعید ولی‌زاده رتبه بهترین کارگردانی، مه‌لیلا ابوالحسنی رتبه بهترین چهره‌پردازی، محسن طیبی رتبه بهترین صدابرداری، حسام‌الدین ظریف رتبه بهترین تدوین و سلمان ابوذر رتبه بهترین طراحی صدا را با فیلم داستانی خاموشی در این جشنواره از آن خود کردند. جوایز رتبه‌های اول و دوم بازیگری زن این بخش جشنواره نیز به ترتیب به مهسا اکبرپور و عاطفه رجب‌زاده برای فیلم خاموشی رسید. 
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی که با محوریت مکتب هنر رضوی فعالیت می‌کند، محصولات هنری رسانه‌ای متنوعی در طول سال تولید و در بستر مجازی و رسانه‌های ملی پخش می‌شود.
تاريخ: ۱۴۰۲/۸/۶