در نشست همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و بنیاد فرهنگی مطرح شد؛ استعدادیابی و آموزش دانش آموزان بسترساز تربیت هنرمندان آینده کشور

  در نشست همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و بنیاد فرهنگی مطرح شد؛ استعدادیابی و آموزش دانش آموزان بسترساز تربیت هنرمندان آینده کشور

در نشست مشترک مدیران  مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس و بنیاد فرهنگی رضوی ، کشف، استعدادیابی و آموزش دانش آموزان مدارس امام رضا(ع) مورد بررسی قرار گرفت.
امیر مهدی حکیمی؛ در جلسه آشنایی و تعامل با مدیرعامل و مدیران مدارس امام رضا(ع) که یکشنبه 23 مهرماه در سالن جلسات این بنیاد برگزار شد، اظهار کرد: همکاری مشترک این دو مجموعه آستان قدس رضوی، افق روشنی را برای استعدادیابی و تربیت نسل آینده کشورمان نوید می‌دهد.  
وی پیشنهادهایی را جهت بهره‌برداری بیشتر دانش آموزان از ظرفیت‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس مطرح و گفت: در قالب فعالیت دو سال اخیر مکتب هنر رضوی ذیل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، کشف، استعدادیابی و آموزش نسل آینده کشورمان در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد. اگر دانش آموزان ما استعدادیابی شوند، به زودی در زمره هنرمندان توانمند کشور معرفی خواهند ‌شد.
حکیمی ادامه داد: برخی از اساتید برجسته مؤسسه آفرینش‌ها، تا یک دهه پیش دانش آموز بودند و پس از استعدادیابی و پرورش توانایی های‌شان و کسب جوایز، اکنون در جمع استادان صاحب نظر مجموعه در حال تدریس هستند. از طریق برگزاری یکی، دو ترم آموزشی با حضور اساتید مؤسسه اتفاقات مبارکی در حوزه کشف استعدادهای برتر دانش آموزان خواهد افتاد.
او پیشنهادهایی را ارائه داد: با راه‌اندازی مدرسه آزاد هنر در پنجشنبه‌های تعطیلی مدارس در رشته‌های مختلف از قبیل هنرهای سنتی، کارهای نمایشی، نویسندگی، سینما، انیمیشن و... امکان استعدادسنجی دانش آموزان مهیا می‌شود. در دوره‌های تکمیلی توانمندسازی، گواهی معتبر و قابل ترجمه جهاددانشگاهی را هم می‌توان هماهنگ کرد.  
در حوزه دیگری نیز می‌توان ظرفیت آموزش‌های ویژه این مؤسسه را برای کادر مربیان و معلمان هماهنگ کرد. از فرایند این همکاری می‌توان تشکیل گروه‌های هنری و تولیدات متنوع دانش آموزی، بهره‌برداری اقتصادی خانواده دانش آموزان و برپایی نمایشگاه از آثار دانش آموزی را انتظار داشت؛ چون زنجیره استعدادیابی تا شبکه بازار را تأمین می‌کنیم.
سیدمحمدصادق علی پرست مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی نیز در بخشی از این جلسه، توانمندسازی و بارور کردن پتانسیل‌های دانش آموزان از مسیر دوره‌های آموزشی در کنار اهتمام به درس و امور تحصیلی را مفید و سازنده دانست.

تاريخ: ۱۴۰۲/۷/۲۵