با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ اکران 5 فیلم از سینمای دفاع مقدس بر پرده سینما هویزه مشهد

 با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ اکران 5 فیلم از سینمای دفاع مقدس بر پرده سینما هویزه مشهد

همزمان با هفته دفاع مقدس و با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، پنج فیلم از سینمای دفاع مقدس خراسان رضوی در قالب برنامه «هشت در هشت» در این ایام در پردیس سینمایی هویزه مشهد اکران می‌شود.

 این برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با محوریت سینمای جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز با نمایش فیلم‌های سینمایی دفاع مقدس فیلمسازان مشهدی و خراسانی از 4 تا 8 مهر 1402 در پردیس سینمایی هویزه این شهر مقدس اجرا می‌شود.
فیلم‌های «به کبودی یاس» به کارگردانی جواد اردکانی، «مردی شبیه باران» به کارگردانی سعید سهیلی، «جنگ نفتکش‌ها» به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا، «شماره ۱۰» به کارگردانی حمید زرگر و «تابستان طولانی» به کارگردانی علی خزاعی‌ فرید، به ترتیب در پنج روز، در ساعت 16 در این سینما به نمایش درمی‌آید.
برنامه هشت در هشت به همت انجمن تهیه‌کنندگان فیلم بلند مشهد با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی و مشارکت برخی از نهادهای فرهنگی و هنری از جمله مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، برگزار خواهد شد. تلاش شده تا نمایش این پنج فیلم با حضور برخی از عوامل تولید آن‌ها در سینما انجام شود.  
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه بر تهیه و برپایی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی، در برگزاری برنامه‌های گوناگون ملی و مذهبی در ادوار گوناگون با نهادهای مختلف کشور مشارکت دارد.

تاريخ: ۱۴۰۲/۷/۳