استقبال زائران از اجرای نمایش‌های رضوی در موکب «آستان هنر»

 استقبال زائران از اجرای نمایش‌های رضوی در موکب «آستان هنر»


کارشناس مسئول هنرهای دیداری، شنیداری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از استقبال زائران ایام پایانی صفر از اجرای نمایش‌های آیینی این مؤسسه در موکب «آستان هنر» در جوار حرم مطهر رضوی خبر داد.   

مهدی شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مؤسسه علاوه بر بهره‌گیری از ظرفیت تولیدات پویانمایی خود در اجرای برنامه‌هایش در موکب آستان هنر، اجرای دو نمایش کوتاه آیینی- خیابانی و یک پرده‌خوانی را در پنج روز پایانی صفر از ساعت ۲۰ تا ۲۲، به برنامه‌های این موکب افزوده است.
وی با بیان این‌که برنامه پرده‌خوانی توسط محمد جهانپا با محوریت داستان‌های پرده رضوی با توجه حضور پرشور زائران در شب در محل موکب‌ در دو نوبت اجرا می‌شود، گفت: اجرای نمایش ویژه زائر پیاده حضرت رضا(ع) با هنرآفرینی حسن قادری، از دیگر برنامه‌های نمایشی موکب آستان هنر در این ایام به شمار می‌آید.
شریفی افزود: دیگر نمایش آیینی- خیابانی موکب از تولیدات دهه کرامت مؤسسه است که به دلیل تأثیرگذاری آن بر روی مخاطبان و استقبال از آن در گذشته، با حضور پیشکسوتان هنر نمایش مشهد اعم از علیرضا سوزنچی، اصغر لشگری و علی جوانمرد در ایام پایانی ماه صفر در حال اجرا است.  
این خبر حاکی است، پخش منتخبی از تولیدات پویانمایی رضوی و موشن‌گرافیک‌های مؤسسه، وجود پازلی در قالب یک مکعب روبیک با استفاده از تصویرسازی‌های این پویانمایی‌ها برای سرگرمی کودکان، گرفتن عکس یادگاری از کودکان در مقابل دیوار سه‌بعدی طراحی شده براساس پویانمایی‌های رضوی و اعطای هدایای فرهنگی به آنان، از دیگر برنامه‌های موکب آستان هنر در پیاده‌راه آیت الله واعظ طبسی مشهد است.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در حال برگزاری برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در ایام پایانی صفر است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۲۶