آقای حکایتی میهمان ویژه اختتامیه فستیوال تئاتر «آهوانه»

 آقای حکایتی میهمان ویژه اختتامیه فستیوال تئاتر «آهوانه»

استاد بهرام شاه‎محمدلو، 24 آبان‎ماه، ضمن حضور در اختتامیه فستیوال آهوانه، یک کارگاه تخصصی ویژه نیز خواهد داشت.

دبیر فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه» گفت: کارگاه تخصصی «کارگردانی گروهی در تئاتر بداهه‎سازی»، چهارشنبه 24 آبان در مجتمع امام‎خمینی(ره) مشهد برگزار می‎شود.

روح‎الله مهدی‎پناه در توضیح این خبر افزود: استاد بهرام شاه‎محمدلو که در یاد بسیاری از کودکان دیروز با نام «آقای حکایتی» شناخته می‎شود، سال‎هاست که بی‎ادعا در حوزه تئاتر کودک و نوجوان کشور مشغول به فعالیت بوده و با کارگردانی 31 اثر نمایشی، بازی در 70 نمایش و برنامه تلویزیونی و سال‎ها تدریس در زمینه بازیگری و تولید تلویزیونی، یکی از پرکارترین و موثرترین هنرمندان تئاتر در دهه‌های اخیر به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: پیش از اختتامیه نخستین فستیوال تئاتر آهوانه، کارگردانان و فعالان تئاتر کودک و نوجوان مشهد، ساعت 14 در کارگاه تخصصی استاد شاه‎محمدلو حاضر خواهند شد.

مدیر مجتمع فرهنگی‎هنری امام‎خمینی(ره) افزود: در اختتامیه نخستین فستیوال آهوانه، ضمن تقدیر از استاد شاه‎محمدلو، از یکی از پیشکسوتان تئاتر کودک و نوجوان خراسان نیز تقدیر خواهدشد.
مهدی‎پناه ضمن انتقاد از همکاری نه‌چندان مناسب برخی نهادهای آموزشی در برگزاری فستیوال آهوانه، اعلام کرد: باوجود این، تا کنون بیش از 4500کودک و نوجوان و بزرگ‎سال، نمایش‎های فستیوال آهوانه را دیده‎اند.

وی از اجرای ویژه نمایش «گلاب» برای اهالی تئاتر مشهد خبر داد وافزود: نمایش عروسکی «گلاب» که در جشنواره ضامن آهو عنوان برترین اثر عروسکی و در جشنواره تئاتر و کودک و نوجوان همدان عنوان برترین اثر از دید مخاطبان را به خود اختصاص داده‌است، پس از مراسم اختتامیه فستیوال، برای اهالی تئاتر مشهد، اجرای ویژه خواهد داشت.
گفتنی‌است؛ نخستین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه» از 7آبان آغاز شده و مراسم اختتامیه آن، ساعت 16 24آبان‌ماه، در مجتمع امام‌خمینی مشهد برگزار می‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۱/۸/۲۲