نخستین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه» آغاز به ‎کار کرد

 نخستین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه» آغاز به ‎کار کرد
 مدیر مجتمع امام خمینی(ره) با اعلام این خبر گفت: نخستین فستیوال تئاتر «آهوانه»، با هدف ترویج فرهنگ رضوی، ارائه الگو در حوزه هنر دینی و حمایت از آثار تولیدشده در این زمینه، از روز گذشته با اجرای نمایش «پاره‎های ماه» از تهران، به کارگردانی داوود بختیاری و سمیه گلباز، آغاز شد و تا 25 آبان برای رده‌های سنی ب و ج ادامه دارد.
روح‎الله مهدی‎پناه با اشاره به استقبال گرم کودکان و نوجوانان در اولین شب اجرای فستیوال، افزود: پس از نمایش«پاره‎های ماه»، به ترتیب نمایش‎های «به سمت شرق» به کارگردانی جواد رحیم‎زاده، «گوزن طلایی» به کارگردانی رضا حسینی، «کوپه شماره 8» به کارگردانی مهدی سیم‎ریز و «گلاب» به کارگردانی محسن پورقاسمی از همدان، در دو نوبت صبح و بعدازظهر، به روی صحنه خواهند رفت.
وی عنوان کرد: نمایش خیابانی عروسکی «من تنهایی را دوست ندارم» به کارگردانی غلامرضا محمدی نیز در ایام فستیوال، در جمع مخاطبان به اجرا در می‎آید.
دبیر فستیوال تئاتر «آهوانه» به چگونگی داوری آثار اشاره‎ای داشت و گفت: این فستیوال غیررقابتی است، اما هیئت داوران منتخب گروه «کوله‎پشتی»، تمامی آثار را رصد کرده و رای نهایی خود در مورد بهترین اثر فستیوال را اعلام خواهندکرد. همچنین تمامی کودکان و نوجوانان شرکت‎کننده در فستیوال، با تکمیل فرم نظرسنجی، بهترین اثر از دید مخاطبان را معرفی خواهند کرد.
وی افزود: در مراسم اختتامیه این فستیوال، در کنار تقدیر از آثار برگزیده، از یکی از پیشکسوتان تئاتر کودک و نوجوان مشهد و خراسان نیز قدردانی خواهدشد.
مهدی‎پناه با تاکید بر نیاز به آموزش در حوزه تئاتر کودک و نوجوان، عنوان کرد: در حاشیه فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه»، کارگاه‎های عروسک‎سازی، نمایشنامه‎نویسی کودک و طراحی صحنه، با حضور بزرگان این عرصه، برگزار خواهد شد که خبرهای تکمیلی آن در آینده اعلام می‎شود.
مدیر مجتمع امام خمینی(ره) ابراز امیدواری کرد که با تداوم این فستیوال در سال‎های آینده با حمایت‎های بی‎دریغ موسسه آفرینش‎های هنری آستان قدس رضوی، خلأ تئاتر حرفه‎ای کودک و نوجوان در شهر مشهد پر شود.
 
تاريخ: ۱۳۹۱/۸/۱۴