برگزاری سومین نشست شعر "حماسه واژه ها " در ایام مبارک عید غدیر خم

 برگزاری سومین نشست شعر "حماسه واژه ها " در ایام مبارک عید غدیر خم
همزمان با عید سعید غدیر خم ، سومین نشست شعر حماسه واژه ها با حضور جمعی از شاعران فرهیخته کشور برگزار شد . 
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، سومین نشست شعر حماسه واژه ها عصر روز گذشته ، چهارشنبه 6 مرداد ماه در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد . 
در این نشست که با اجرای سعید بیابانکی شاعر نام آشنای کشور همراه بود یازده شاعر ولایی از سلاله پاک رسول الله (خانمها سیده حشمت موسوی ،طیبه ثابت ، نفیسه سادات موسوی و آقایان سید هاشم موسوی ،سید عبدالله حسینی ،سید محمد جواد شرافت ،سید محمد امین موسوی ،سید حسن مبارز ، سید محمد مصطفی زاده و سید ابوالفضل مبارز )اشعار خود را به پیشگاه امیر المومنین علی (ع) تقدیم نمودند . 
این برنامه نیز همچون سایر برنامه های این موسسه درایام کرونا بدون مخاطب و بر بستر فضای مجازی برگزار شد و طی روزهای آتی از شبکه خراسان رضوی پخش خواهد شد . 
مهدی سیم ریز مسئول انجمن ادبی رضوی درباره این سلسله نشست ها گفت : سلسله نشست های حماسه واژه ها با هدف مرور بیش از چهل سال شعر انقلاب اسلامی در حال برگزاری است و تا کنون دوبرنامه در مناسبت های گذشته (همزمان با ولادت حضرت علی (ع) و دهه کرامت ) برگزار شده است . 
وی ضمن پیش بینی 4 الی 6 نشست دیگر تا پایان سال افزود : اگر چه این برنامه فقط در مناسبت ها برگزار خواهد شد اما شعرا این فرصت را خواهند داشت تا بهترین اشعار خود را در حوزه شعر ولایی یا شعر آزاد ارائه کنند چرا که تلاش بر اینست که مجموعه ای با کیفیت و با شمولیت همه شعرای برجسته کشور در پایان این برنامه ها گرد آوری و در قالب کتابی با عنوان حماسه واژه ها به چاپ رسد همچنین  این برنامه ها ضبط تلویزیونی شده و به صورت مجموعه یا بخش برنامه از شبکه های مجازی و دو شبکه تلویزیونی خراسان رضوی و شبکه چهار پخش می شود . 
تاريخ: ۱۴۰۰/۵/۷