برپایی نمایشگاه گروهی «رنگ و مثل» در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد

  برپایی نمایشگاه گروهی «رنگ و مثل» در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، نمایشگاهی از آثار نقاشی و تصویرسازی کودکان با عنوان «رنگ و مثل» در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد گشایش یافت. 

جواد براتی مسئول مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) در خصوص نمایشگاه رنگ و مثل  بیان کرد: این نمایشگاه بعدازظهر سه‌شنبه دوم آبان 1402 همزمان با سالروز میلاد امام حسن عسکری(ع) با نمایش 27 اثر منتخب از 18 هنرجوی پنج تا یازده ساله کلاس‌های آموزشی نقاشی و تصویرسازی این مجتمع افتتاح شد و تا چهارم آبان ماه پذیرای علاقه‌مندان است.
وی ادامه داد: آثار این نمایشگاه روایتگر ضرب‌المثل‌های فارسی از دریچه نگاه هنرجویان مجتمع است که در ابعاد A3 و همچنین 35 در 50 سانتی‌متر با تکنیک‌های مدادرنگی، گواش، آبرنگ و مداد شمعی کشیده شده است. 
براتی با تأکید بر اهمیت ضرب‌المثل‌ها در ادبیات فارسی و نقش آن‌ها در هویت کلامی و زبانی ایرانیان گفت: در عصر حاضر، کودکان و نوجوانان تمایل بیشتری به فعالیت در فضای مجازی دارند و کمتر از قابلیت‌های زبان فارسی استفاده می‌کنند، از این رو با انتخاب موضوع ضرب‌المثل‌ها سعی شد تا این آرایه‌های ادبی که بخشی از هویت ملی ما را تشکیل می‌دهد، در ذهن و روان کودکان و نوجوانان نهادینه شود. 
وی تصریح کرد: همچنین نمایشگاه رنگ و مثل با هدف تکریم کودکان خالق آثار، ایجاد حس ارزشمندی در وجود آنان و زمینه‌سازی برای پیشرفت هنری، استعدادیابی و ارتقای شخصیتی هنرجویان مجتمع در دوران بزرگسالی دایر شده است.
مسئول مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) افزود: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این مجتمع واقع در خیابان خواجه‌ربیع 25 و برگزاری برنامه‌های مختلف ویژه کودکان و نوجوانان منطقه از جمله برپایی نمایشگاه‌های هنری در تلاش است تا زمینه رشد و پیشرفت این نسل آینده‌ساز جامعه را فراهم کند. 
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در طول سال به ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار می‌شود
تاريخ: ۱۴۰۲/۸/۳