کتاب های انجمن ادبی رضوی
 شمیم بهشت ، دفتر پنجم
به اهتمام انجمن ادبی رضوی
نوبت چاپ :تابستان 95
شمارگاه : 1000 جلد
صفحه آرایی : موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی
لیتو گرافی و چاپ : موسسه چاپ و نشر آستان قدس رضوی
 
 شکوفه های وحی ( جلد دوم )
سروده های محمد جواد غفورزاده شفق
ترجمه منظوم 454 حدیث نبوی از نهج الفصاحه
خوشنویسی نستعلیق : قاسم توکلی راد
خوشنویسی نسخ : محسن عبادی
به سفارش موسسه آفرینشهای هنری‌آستان قدس رضوی
صفحه آرایی و طراحی جلد : موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی
شمارگان : 1000 جلد
جلد اول این کتاب در اردیبهشت 89 به چاپ رسیده است
 
 روضه رضوان
جلوه هایی از ارادت شاعران اهل سنت
به حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام
به کوشش سید هادی میرآقایی
مسئول اجرایی : مهدی سیم ریز
صفحه آرایی و طرح جلد :موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی
چاپ اول : زمستان 94
شمارگان :1000 جلد
 
 السلام علیک یا خورشید
دفتردوم شعر محمد نیک
مسئول اجرایی : مهدی سیم ریز
صفحه آرایی و طرح جلد : موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی  
چاپ اول : پاییز 94
شمارگان : 1000 جلد
 
                                        
غریب قریب
 
جلد دوم رمان غریب قریب به نویسندگی سعید تشکری که در 12 بخش و 2 جلد نفیس منتشر شده است به تاریخچه حرم مطهر رضوی طی دوره های مختلف تاریخی نوغانیان، سامانیان، غزنویان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، چنگیزی ها، ایلخانان، تیموریان، صفویان، افشاریان و قاجاریه می پردازد.
 جلد دوم  این رمان به مقطع زمانی حمله مغول  تا قاجار  پرداخته است .
قطع : رقعی     شمارگان : 2000

                                 
 
غریب قریب
 
رمان غریب قریب به نویسندگی سعید تشکری که در 12 بخش و 2 جلد نفیس منتشر شده است به تاریخچه حرم مطهر رضوی طی دوره های مختلف تاریخی نوغانیان، سامانیان، غزنویان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، چنگیزی ها، ایلخانان، تیموریان، صفویان، افشاریان و قاجاریه می پردازد.
در جلد اول این رمان به مقطع زمانی شهادت امام رضا (ع) تا حمله مغول پرداخته شده است .
قطع : رقعی     شمارگان : 2000
 
 
 
                       نیایش نامه
 

مناجات های منظوم 49 شاعر از سنایی غزنوی تا صغیر اصفهانی
به کوشش : سعید بیابانکی و قربان ولیئی
مسئول اجرایی : مهدی سیم ریز
صفحه آرایی و طرح جلد : موسسه آفرینشهای هنری (نفیسه خواستار)
چاپ اول : تابستان 1394
شمارگان : 1000 جلد

 
 

شمیم بهشت 4

دفتر چهارم شمیم بهشت، منتخبی از سروده‌هاي اعضای جلسه شعر انجمن ادبی رضوی و پیشکسوتان شعر آیینی خراسان در سال 1393 است که با موضوع شعر ولایی و به ویژه رضوی به زیور طبع آراسته گردید.

محمد جواد غفورزاده شفق، غلامرضا شکوهی، امیربرزگر، هاشم شکوهی، محمد علی سالاری ثانی، محمد نیک و... از جمله شاعرانی هستند كه آثارشان در این مجلد به چاپ رسیده است.

قطع : رقعی                     تعداد صفحات :200                 شمارگان:1000

 
 
شميم بهشت 3

اين مجموعه به عنوان دفتر سوم شميم بهشت، گزيده اشعار اعضاي جلسه شعر انجمن ادبي رضوي موسسه آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي (سال 1392) است كه با مضامين ديني، مدح و منقبت ائمه اطهار (عليهم السلام) به ويژه حضرت رضا (عليه السلام) سروده شده و به زيور طبع آراسته گرديده است.

قطع: رقعي              تعداد صفحات: 200                   شمارگان:

 
 شمیم بهشت 2
 

اين مجموعه به عنوان دفتر دوم شمیم بهشت، گزيده  اشعارانجمن ادبي رضوي موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی (سال 1391) است که با مضامین دینی و مدح و منقبت ائمه طاهرین به ویژه حضرت ثامن الحجج( علیهم السلام)سروده شده و به زیور آراسته گردیده است.

قطع: رقعی                       تعداد صفحات: 160                    شمارگان:  1000

 
 
 
  
شمیم بهشت 1

 

اين کتاب گزيده اي از اشعار انجمن ادبي رضوي موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی (سال 1390) درمدح و منقبت بزرگان دين بويژه وجود مقدس حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (عليه السلام) است که به عنوان كارنامه انجمن ادبی با شموليت آخرين آثار اعضای این انجمن چاپ و عرضه گردید.

قطع: رقعی                    تعداد صفحات: 222                   شمارگان:  1000

 
هشتاد و هشت شعر رضوی

 
کتاب حاضر، مجموعه ای از اشعار 88 شاعر برجسته کشور به انتخاب سعید بیابانکی و مقدمه خسرو احتشامی هونه گانی است که مضامین رضوی را دستمایه ذوق ادبی خویش قرار داده اند و ارادت خود به هشتمین آفتاب شیعیان را به زبان هنر بیان کرده اند.( تاریخ نشر 1391 )

 

قطع: وزیری                 تعداد صفحات: 117                      شمارگان:  2000
 
 
  
یک خانه خیلی قشنگ

اين كتاب شامل هشت قطعه شعركودكانه با موضوع امام رضا (علیه السلام) و زيارت ازسروده‌هاي زهرا داوري با تصويرگري سارا شهابي است که با هدف ترغیب وآشنایی کودکان با سیره رضوی به چاپ رسیده است.

«نقاره خانه»، «جيرجيرك»، «نامه ای براي آقا»، «اينجا مسافرخانه است» و «يك خانه خيلي قشنگ» از جمله اشعاري است كه در اين كتاب آمده است.

 

قطع: خشتی                  تعداد صفحات:   20              شمارگان: 5000

 از پشت پنجره 3

(مجموعه نمایشنامه های کودک و نوجوان رضوی )

نویسندگان : منوچهر اکبرلو ، سید جواد اشکذری ، محمد برومند ، رئوف دشتی ، حسن دولت آبادی ، مهدی سیم ریز ، طلیعه طریقی ، داوود فتحعلی بیگی ، داوود کیانیان ، امیر مشهدی عباس

طرح جلد : مسعود نجابتی

تصویر سازی جلد : برگرفته از اثر سمانه مطلبی ( منتخب آثار دومین دوسالانه تصویرگری نیایش )

چاپ اول :تابستان 1394     شمارگان :1000 جلد

 
  از پشت پنجره  2

این کتاب حاوی 6 نمایشنامه رضوی به نام‌های «وقت خوب مصائب»، «هفت دریا شبنمی»، «نهان خانه»، «هامبورگ، بصره، قوچان»، «سلاخ» و «نقشبند» بوده  که توسط سعید تشکری نویسنده و نمایشنامه نویس مشهدی به رشته تحریر درآمده است.
در«وقت خوب مصائب» به نقد جامعه‌ای پرداخته شده که آدم‌ها سر جای خود قرار ندارند و هیچ کس علائق شعورمند نویسنده‌ای خوش‌ذوق را نمی‌یابد تا اینکه او در حرم حضرت رضا (علیه السلام) تنها می‌ماند و...
پنج نمایشنامه دیگر کتاب نیز در همین فضا و بدون هیچ شباهتی به‌هم نوشته شده‌اند و تفاوت اصلی آنها با گونه‌های دیگر منتشر ‌شده در این زمینه حضور تخیلی مستند و مقدس در آن است.این کتاب در پاییز 1392 به چاپ رسیده است .

 

قطع: رقعی         تعداد صفحات: 184          شمارگان: 1000  
 
 از پشت پنجره  1

 

 مجموعه حاضر، اولین مجلد از سلسله نمایشنامه های رضوی است که در سال 1391و  با هدف حمایت از آثار ادبی و هنری ارزشمند، بویژه در عرصه معارف رضوی به زیور چاپ آراسته گردیده است. این کتاب شامل 4 نمایشنامه با عناوین آگراندیسمان، شبهای حرم، پناهنده و بچه های بهشت به ترتیب  از حامد امان پور قرایی، محمد مهدی خاتمی، عباس جانفدا و مهدی سیم ریز است.

 
قطع: رقعی                تعداد صفحات: 84                        شمارگان: 1000

 
 چلچراغ صلوات
 
كتاب چلچراغ صلوات شامل ترجمعه منظوم 92 حدیث نبوی ویژه صلوات با مقدمه دکتر محمد علی انصاری و سروده محمد جواد غفورزاده شفق است. از ویژگی های این مجلد، خوشنویسی اصل حدیث به خط نسخ با ترجمعه فارسی به خط نستعلیق و کتابت ترجمعه منظوم حدیث در قالب رباعی و به صورت چلیپا است.
    
قطع: وزيري            تعداد صفحات:  211                 شمارگان
 
 
                       
 
 
خورشید ولایت

 

در پی برگزاری شب های شعر"خورشید ولایت" (سال 1384) با همکاری مجتمع فرهنگی بلال صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، حدود 12 هزار اثر ادبی از سراسر کشور دریافت شد که 173 قطعه شعر و 20 قطعه ادبی برگزیده و در قالب یک مجموعه چاپ و در دسترس علاقمندان به آثار آیینی قرار گرفت.

 
قطع: وزیری                   تعداد صفحات:  295                         شمارگان 

 
  
گلبرگ های احساس
 
این کتاب نخستین مجموعه شعر از آثار اعضای انجمن ادبی رضوی است که در سال 1383 به دست چاپ وانتشار سپرده شد. گلبرگ های احساس، مجموعه اشعار دینی  در ستایش پیشوایان دین با مقدمه محمد جواد غفورزاده شفق است .

قطع: رُقعي                   تعداد صفحات:232                  شمارگان:3000
 
 این حسین کیست؟...

 

از دیر باز، محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا(علیه السلام) مورد توجه شاعران بوده است، به گونه ای که توانسته اند با سروده های خود، ابعاد مختلف واقعه عظیم عاشورا را بیان و به نسل های بعد منتقل نمایند. کتاب حاضرشامل غزل، مرثیه ونوحه دو ماه محرم و صفراز آثار شاعران گذشته و معاصراست که به کوشش محمد جواد غفورزاده «شفق» گردآوری شده و جلد اول و دوم آن توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در سال1383 به چاپ رسیده است.
 
قطع:  جلد اول (رقعی)        تعداد صفحات: 324    شمارگان: 7500
           
 
 
 
 
 
این حسین کیست؟...

 

از دیر باز، محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا(علیه السلام) مورد توجه شاعران بوده است، به گونه ای که توانسته اند با سروده های خود، ابعاد مختلف واقعه عظیم عاشورا را بیان و به نسل های بعد منتقل نمایند. کتاب حاضرشامل غزل، مرثیه ونوحه دو ماه محرم و صفراز آثار شاعران گذشته و معاصراست که به کوشش محمد جواد غفورزاده «شفق» گردآوری شده و جلد اول و دوم آن توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در سال1383 به چاپ رسیده است.
 

             جلد دوم   قطع :وزیری تعدادصفحات: 324    شمارگان: 5500

 
 
صد سال شعر خراسان

 

این مجموعه با مقدمه علی اکبرگلشن آزادی و به کوشش احمد کمال پور «کمال» شامل آثارشعرایی است ک طی یک قرن از دامن خاک هنر خیز وادب پرور خراسان برخاسته اند. از نکات قابل توجه این کتاب ، سروده هایی با لهحه محلی است که در کتاب های دیگر نیامده و یا کمتر آورده شده است.  این کتاب در سال 1373 از سوی مرکز آفرینش های هنری آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است .

قطع: وزیری                 تعداد صفحات: 295            شمارگان:   3000